Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM3S300-IGZ25-C2T
LM3S300-IGZ25-C2T
LM3S300-IGZ25-C2T Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Flm3s300
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48VQFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 48-VFQFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 25MHz
Program Memory Size: 16KB (16K x 8)
RAM Size: 4K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: ARM® Cortex®-M3
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V
Connectivity: I2C, Microwire, SPI, SSI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 48-VQFN (7x7)
Number of I/O: 36
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM3S300-IGZ25-C2T Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48VQFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 48-VFQFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 25MHz, Program Memory Size: 16KB (16K x 8), RAM Size: 4K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: ARM® Cortex®-M3, Core Size: 32-Bit Single-Core, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V, Connectivity: I2C, Microwire, SPI, SSI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 48-VQFN (7x7), Number of I/O: 36, DigiKey Programmable: Not Verified.