Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM3S3826-IQR50-C5
LM3S3826-IQR50-C5
LM3S3826-IQR50-C5 Texas Instruments
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 64-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 50MHz
Program Memory Size: 256KB (256K x 8)
RAM Size: 32K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Processor: ARM® Cortex®-M3
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.08V ~ 1.32V
Connectivity: I2C, IrDA, LINbus, Microwire, SPI, SSI, UART/USART, USB
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 64-LQFP (10x10)
Number of I/O: 33
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 463 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 42
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM3S3826-IQR50-C5 Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64LQFP, Packaging: Tray, Package / Case: 64-LQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 50MHz, Program Memory Size: 256KB (256K x 8), RAM Size: 32K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: ARM® Cortex®-M3, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 32-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.08V ~ 1.32V, Connectivity: I2C, IrDA, LINbus, Microwire, SPI, SSI, UART/USART, USB, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 64-LQFP (10x10), Number of I/O: 33, DigiKey Programmable: Not Verified.