Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM3S3W26-IQR50-C1
LM3S3W26-IQR50-C1
LM3S3W26-IQR50-C1 Texas Instruments
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64LQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 64-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 50MHz
Program Memory Size: 32KB (32K x 8)
RAM Size: 8K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.08V ~ 1.32V
Connectivity: I2C, IrDA, LINbus, Microwire, SPI, SSI, UART/USART, USB
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 64-LQFP (10x10)
Number of I/O: 33
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM3S3W26-IQR50-C1 Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64LQFP, Packaging: Tray, Package / Case: 64-LQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 50MHz, Program Memory Size: 32KB (32K x 8), RAM Size: 8K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: ARM® Cortex®-M3, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 32-Bit Single-Core, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.08V ~ 1.32V, Connectivity: I2C, IrDA, LINbus, Microwire, SPI, SSI, UART/USART, USB, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 64-LQFP (10x10), Number of I/O: 33, DigiKey Programmable: Not Verified.