Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM3S5P3B-IQC80-C5T
LM3S5P3B-IQC80-C5T
LM3S5P3B-IQC80-C5T Texas Instruments
LM3S5P3B-Ixx80-C5%28T%29.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 100-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 80MHz
Program Memory Size: 64KB (64K x 8)
RAM Size: 24K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Processor: ARM® Cortex®-M3
Data Converters: A/D 16x10b
Core Size: 32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.08V ~ 1.32V