Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM3S5P51-IQC80-C3
LM3S5P51-IQC80-C3
LM3S5P51-IQC80-C3 Texas Instruments
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 100-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 80MHz
Program Memory Size: 64KB (64K x 8)
RAM Size: 24K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Size: 32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.08V ~ 1.32V