Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM3S615-EGZ50-C2
LM3S615-EGZ50-C2
LM3S615-EGZ50-C2 Texas Instruments
LM3S615_Nov17_2011_ds.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48VQFN
Packaging: Tray
Package / Case: 48-VFQFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 50MHz
Program Memory Size: 32KB (32K x 8)
RAM Size: 8K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Core Processor: ARM® Cortex®-M3
Data Converters: A/D 2x10b
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V
Connectivity: I²C, Microwire, SPI, SSI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 48-VQFN (7x7)
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Number of I/O: 34
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM3S615-EGZ50-C2 Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48VQFN, Packaging: Tray, Package / Case: 48-VFQFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 50MHz, Program Memory Size: 32KB (32K x 8), RAM Size: 8K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: ARM® Cortex®-M3, Data Converters: A/D 2x10b, Core Size: 32-Bit Single-Core, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V, Connectivity: I²C, Microwire, SPI, SSI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 48-VQFN (7x7), Part Status: Discontinued at Digi-Key, Number of I/O: 34, DigiKey Programmable: Not Verified.