Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM3S6C11-IQC80-A2
LM3S6C11-IQC80-A2
LM3S6C11-IQC80-A2 Texas Instruments
LM3S6C11.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100LQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 100-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 80MHz
Program Memory Size: 512KB (512K x 8)
RAM Size: 64K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V