Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM3S8G62-IBZ80-A2T
LM3S8G62-IBZ80-A2T
LM3S8G62-IBZ80-A2T Texas Instruments
LM3S8G62.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 384KB FLASH 108BGA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 108-LFBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 80MHz
Program Memory Size: 384KB (384K x 8)
RAM Size: 64K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Processor: ARM® Cortex®-M3
Data Converters: A/D 16x12b
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V
Connectivity: CANbus, Ethernet, I2C, IrDA, LINbus, Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, Motor Control PWM, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 108-BGA (10x10)
Number of I/O: 46
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM3S8G62-IBZ80-A2T Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 384KB FLASH 108BGA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 108-LFBGA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 80MHz, Program Memory Size: 384KB (384K x 8), RAM Size: 64K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: ARM® Cortex®-M3, Data Converters: A/D 16x12b, Core Size: 32-Bit Single-Core, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V, Connectivity: CANbus, Ethernet, I2C, IrDA, LINbus, Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, Motor Control PWM, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 108-BGA (10x10), Number of I/O: 46, DigiKey Programmable: Not Verified.