Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM3S9B95-IQC80-C5T
LM3S9B95-IQC80-C5T
LM3S9B95-IQC80-C5T Texas Instruments
LM3S9B95.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 100-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 80MHz
Program Memory Size: 256KB (256K x 8)
RAM Size: 96K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.235V ~ 1.365V