Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM4120AIM5-3.3-TI
LM4120AIM5-3.3-TI
LM4120AIM5-3.3-TI Texas Instruments
Hersteller: Texas Instruments
Description: THREE TERMINAL VOLTAGE REFERENCE
Packaging: Bulk
Tolerance: ±0.2%
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Temperature Coefficient: 50ppm/°C
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Input: 2V ~ 12V
Reference Type: Series
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Supply: 275µA
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Noise - 0.1Hz to 10Hz: 20µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz: 36µVp-p
Part Status: Active
Current - Output: 5 mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM4120AIM5-3.3-TI Texas Instruments
Description: THREE TERMINAL VOLTAGE REFERENCE, Packaging: Bulk, Tolerance: ±0.2%, Package / Case: SC-74A, SOT-753, Temperature Coefficient: 50ppm/°C, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Voltage - Input: 2V ~ 12V, Reference Type: Series, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Current - Supply: 275µA, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Noise - 0.1Hz to 10Hz: 20µVp-p, Noise - 10Hz to 10kHz: 36µVp-p, Part Status: Active, Current - Output: 5 mA.