LM4250CM
LM4250CM Texas Instruments
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Amplifier Type: Standard (General Purpose)
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Current - Supply: 100µA
Gain Bandwidth Product: 250 kHz
Current - Input Bias: 75 nA
Voltage - Input Offset: 6 mV
Supplier Device Package: 8-SOIC
Part Status: Obsolete
Number of Circuits: 1
Voltage - Supply Span (Min): 2 V
Voltage - Supply Span (Max): 36 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM4250CM Texas Instruments
Description: IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Amplifier Type: Standard (General Purpose), Operating Temperature: 0°C ~ 70°C, Current - Supply: 100µA, Gain Bandwidth Product: 250 kHz, Current - Input Bias: 75 nA, Voltage - Input Offset: 6 mV, Supplier Device Package: 8-SOIC, Part Status: Obsolete, Number of Circuits: 1, Voltage - Supply Span (Min): 2 V, Voltage - Supply Span (Max): 36 V.