Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM43603DSUEVM
LM43603DSUEVM
LM43603DSUEVM Texas Instruments
snvu525.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR LM43603
Packaging: Bulk
Voltage - Output: 5V
Voltage - Input: 3.5V ~ 36V
Current - Output: 3A
Frequency - Switching: 1MHz
Regulator Topology: Buck
Board Type: Fully Populated
Utilized IC / Part: LM43603
Supplied Contents: Board(s)
Main Purpose: DC/DC, Step Down
Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output
Contents: Board(s)
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM43603DSUEVM Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR LM43603, Packaging: Bulk, Voltage - Output: 5V, Voltage - Input: 3.5V ~ 36V, Current - Output: 3A, Frequency - Switching: 1MHz, Regulator Topology: Buck, Board Type: Fully Populated, Utilized IC / Part: LM43603, Supplied Contents: Board(s), Main Purpose: DC/DC, Step Down, Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output, Contents: Board(s).