Produkte > MORNSUN AMERICA, LLC > LM50-10A0524-14
LM50-10A0524-14
LM50-10A0524-14 Mornsun America, LLC
LM50-10A0524-14.html
Hersteller: Mornsun America, LLC
Description: AC/DC CONVERTER 5V 24V 54W
Packaging: Box
Power (Watts): 54W
Features: Adjustable Output, Universal Input
Size / Dimension: 3.90" L x 3.82" W x 1.18" H (99.0mm x 97.0mm x 30.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Household Appliances, ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, EN
Efficiency: 80%
Voltage - Output 1: 5V
Voltage - Output 2: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 60335-1; 62368-1
Current - Output 1: 4 A
Current - Output 2: 1.4 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM50-10A0524-14 Mornsun America, LLC
Description: AC/DC CONVERTER 5V 24V 54W, Packaging: Box, Power (Watts): 54W, Features: Adjustable Output, Universal Input, Size / Dimension: 3.90" L x 3.82" W x 1.18" H (99.0mm x 97.0mm x 30.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Household Appliances, ITE (Commercial), Approval Agency: CE, EN, Efficiency: 80%, Voltage - Output 1: 5V, Voltage - Output 2: 24V, Part Status: Active, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 60335-1; 62368-1, Current - Output 1: 4 A, Current - Output 2: 1.4 A.