Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM5116-12EVAL
LM5116-12EVAL
LM5116-12EVAL Texas Instruments
LM5116-12EVAL_User_guide.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR LM5116
Packaging: Box
Voltage - Output: 12V
Voltage - Input: 15V ~ 80V
Current - Output: 5A
Contents: Board(s)
Frequency - Switching: 250kHz
Regulator Topology: Buck
Board Type: Fully Populated
Utilized IC / Part: LM5116
Supplied Contents: Board(s)
Main Purpose: DC/DC, Step Down
Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output
Part Status: Obsolete
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM5116-12EVAL Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR LM5116, Packaging: Box, Voltage - Output: 12V, Voltage - Input: 15V ~ 80V, Current - Output: 5A, Contents: Board(s), Frequency - Switching: 250kHz, Regulator Topology: Buck, Board Type: Fully Populated, Utilized IC / Part: LM5116, Supplied Contents: Board(s), Main Purpose: DC/DC, Step Down, Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output, Part Status: Obsolete.