Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM5145EVM-HD-20A
LM5145EVM-HD-20A
LM5145EVM-HD-20A Texas Instruments
snvu545
Hersteller: Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR LM5145
Packaging: Bulk
Voltage - Output: 5V
Voltage - Input: 24V ~ 72V
Current - Output: 20A
Frequency - Switching: 220kHz
Regulator Topology: Buck
Board Type: Fully Populated
Utilized IC / Part: LM5145
Supplied Contents: Board(s)
Main Purpose: DC/DC, Step Down
Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output
Part Status: Active
Contents: Board(s)
auf Bestellung 31 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM5145EVM-HD-20A Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR LM5145, Packaging: Bulk, Voltage - Output: 5V, Voltage - Input: 24V ~ 72V, Current - Output: 20A, Frequency - Switching: 220kHz, Regulator Topology: Buck, Board Type: Fully Populated, Utilized IC / Part: LM5145, Supplied Contents: Board(s), Main Purpose: DC/DC, Step Down, Outputs and Type: 1 Non-Isolated Output, Part Status: Active, Contents: Board(s).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LM5145EVM-HD-20A LM5145EVM-HD-20A Hersteller : Texas Instruments snvu545 Power Management IC Development Tools LM5145 HIGH DENSITY 20A EVM