Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM53601LAEVM
LM53601LAEVM
LM53601LAEVM Texas Instruments
snau191.pdf
Hersteller: Texas Instruments
Description: EVALUATION MODULE
Packaging: Bulk
Voltage - Output: 5V
Voltage - Input: 3.8V ~ 36V
Current - Output: 1A
Frequency - Switching: 2.1MHz