Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LM76005HTQRNPRQ1
LM76005HTQRNPRQ1 Texas Instruments
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG BUCK ADJ 5A 30WQFN
Packaging: Bulk
Package / Case: 30-WFQFN Exposed Pad
Output Type: Adjustable
Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 5A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 60V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 30-WQFN (6x4)
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Output (Max): 57V
Voltage - Input (Min): 3.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1V
Grade: Automotive
Part Status: Active
Qualification: AEC-Q100
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LM76005HTQRNPRQ1 Texas Instruments
Description: IC REG BUCK ADJ 5A 30WQFN, Packaging: Bulk, Package / Case: 30-WFQFN Exposed Pad, Output Type: Adjustable, Mounting Type: Surface Mount, Wettable Flank, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 5A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 60V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 30-WQFN (6x4), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Output (Max): 57V, Voltage - Input (Min): 3.5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1V, Grade: Automotive, Part Status: Active, Qualification: AEC-Q100.