LP221M250E1P3
LP221M250E1P3 Cornell Dubilier Knowles
SLP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.13Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 710 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 994 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details LP221M250E1P3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.13Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 710 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 994 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote LP221M250E1P3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LP221M250E1P3 LP221M250E1P3 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor SLP.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 220uF 250V (D X L) 30mm x 25mm