LP222M100H7P3
LP222M100H7P3 Cornell Dubilier Knowles
SLP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 113mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.03 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.436 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LP222M100H7P3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 100V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 113mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm), Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.03 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.436 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote LP222M100H7P3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LP222M100H7P3 LP222M100H7P3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CDUB_S_A0011842659_1-2540322.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 2200uF 100V (D X L) 35mm x 40mm