LP562M025E1P3
LP562M025E1P3 Cornell Dubilier Knowles
SLP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 25V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 90mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm)
Capacitance: 5600 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.857 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.0427 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LP562M025E1P3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 25V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 90mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm), Capacitance: 5600 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.857 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.0427 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote LP562M025E1P3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LP562M025E1P3 LP562M025E1P3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE LP-13747.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 5600uF 25V (D X L) 30mm x 25mm
Produkt ist nicht verfügbar
LP562M025E1P3 LP562M025E1P3 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor SLP.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 5600uF 25V (D X L) 30mm x 25mm