Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > LP5951MF-3.3-TI
LP5951MF-3.3-TI
LP5951MF-3.3-TI Texas Instruments
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR FIXED POS LDO REG
Packaging: Bulk
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 55 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 60dB ~ 50dB (100Hz ~ 10kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.35V @ 150mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Current - Supply (Max): 70 µA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LP5951MF-3.3-TI Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR FIXED POS LDO REG, Packaging: Bulk, Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 150mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 55 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 60dB ~ 50dB (100Hz ~ 10kHz), Voltage Dropout (Max): 0.35V @ 150mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Current - Supply (Max): 70 µA.