LPJ-10SPI Eaton - Bussmann Electrical Division
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 10A 600VAC/300VDC
Packaging: Bulk
Features: Indicating
Package / Case: Cylindrical, Alarm Indicating
Size / Dimension: 0.810" Dia x 2.250" L (20.57mm x 57.15mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Slow Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE, CSA, UL
Class: J
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 300kA AC, 100kA DC
Voltage Rating - AC: 600 VAC
Voltage Rating - DC: 300 VDC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LPJ-10SPI Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 10A 600VAC/300VDC, Packaging: Bulk, Features: Indicating, Package / Case: Cylindrical, Alarm Indicating, Size / Dimension: 0.810" Dia x 2.250" L (20.57mm x 57.15mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Slow Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, CSA, UL, Class: J, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 300kA AC, 100kA DC, Voltage Rating - AC: 600 VAC, Voltage Rating - DC: 300 VDC.
Weitere Produktangebote LPJ-10SPI
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LPJ-10SPI LPJ-10SPI Hersteller : Bussmann / Eaton coois10586-1.pdf Industrial & Electrical Fuses 600V 10A Dual Element Time Delay