Produkte > BUSSMANN / EATON > LPJ-125SPI
LPJ-125SPI
LPJ-125SPI Bussmann / Eaton
bus-ele-ds-1007-lpj-70-600.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Industrial & Electrical Fuses 600V 125A Dual Element Time Delay
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LPJ-125SPI Bussmann / Eaton
Description: FUSE CRTRDGE 125A 600VAC/300VDC, Packaging: Bulk, Features: Indicating, Package / Case: Cylindrical, Alarm Indicator, Blade Terminal, Size / Dimension: 1.500" Dia x 3.000" L (38.10mm x 76.20mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 125A, Mounting Type: Bolt Mount, Response Time: Slow Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, CSA, UL, Class: J, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 300kA AC, 100kA DC, Voltage Rating - AC: 600 VAC, Voltage Rating - DC: 300 VDC.
Weitere Produktangebote LPJ-125SPI
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LPJ-125SPI LPJ-125SPI Hersteller : Eaton - Bussmann Electrical Division bus-ele-ds-1007-lpj-70-600.pdf Description: FUSE CRTRDGE 125A 600VAC/300VDC
Packaging: Bulk
Features: Indicating
Package / Case: Cylindrical, Alarm Indicator, Blade Terminal
Size / Dimension: 1.500" Dia x 3.000" L (38.10mm x 76.20mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 125A
Mounting Type: Bolt Mount
Response Time: Slow Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE, CSA, UL
Class: J
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 300kA AC, 100kA DC
Voltage Rating - AC: 600 VAC
Voltage Rating - DC: 300 VDC