LPJ-175SPI
LPJ-175SPI Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-ds-1007-lpj-70-600.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CRTRDGE 175A 600VAC/300VDC
Size / Dimension: 1.500" Dia x 3.000" L (38.10mm x 76.20mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 175A
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 600 VAC
Voltage Rating - DC: 300 VDC
Produktbewertung abgeben
Technische Details LPJ-175SPI Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CRTRDGE 175A 600VAC/300VDC, Packaging: Bulk, Features: Indicating, Package / Case: Cylindrical, Alarm Indicator, Blade Terminal, Size / Dimension: 1.500" Dia x 3.000" L (38.10mm x 76.20mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 175A, Mounting Type: Bolt Mount, Response Time: Slow Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, CSA, UL, Class: J, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 300kA AC, 100kA DC, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 600 VAC, Voltage Rating - DC: 300 VDC.
Weitere Produktangebote LPJ-175SPI
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LPJ-175SPI LPJ-175SPI Hersteller : Bussmann / Eaton bus-ele-ds-1007-lpj-70-600.pdf Industrial & Electrical Fuses 600V 175A Dual Element Time Delay