LPJ-300SPI
LPJ-300SPI Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-ds-1007-lpj-70-600.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CRTRDGE 300A 600VAC/300VDC
Packaging: Bulk
Features: Indicating
Package / Case: Cylindrical, Alarm Indicator, Blade Terminal
Size / Dimension: 2.000" Dia x 3.380" L (50.80mm x 85.85mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 300A
Mounting Type: Bolt Mount
Response Time: Slow Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE, CSA, UL
Class: J
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 300kA AC, 100kA DC
Voltage Rating - AC: 600 VAC
Voltage Rating - DC: 300 VDC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LPJ-300SPI Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CRTRDGE 300A 600VAC/300VDC, Packaging: Bulk, Features: Indicating, Package / Case: Cylindrical, Alarm Indicator, Blade Terminal, Size / Dimension: 2.000" Dia x 3.380" L (50.80mm x 85.85mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 300A, Mounting Type: Bolt Mount, Response Time: Slow Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, CSA, UL, Class: J, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 300kA AC, 100kA DC, Voltage Rating - AC: 600 VAC, Voltage Rating - DC: 300 VDC.
Weitere Produktangebote LPJ-300SPI
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LPJ-300SPI LPJ-300SPI Hersteller : Bussmann / Eaton Bus_Ele_DS_1007_LPJ_70_600-347407.pdf Industrial & Electrical Fuses 600V 300A Dual Element Time Delay