LPJ-40SPI Eaton - Bussmann Electrical Division
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 40A 600VAC/300VDC
Packaging: Bulk
Features: Indicating
Package / Case: Cylindrical, Alarm Indicating
Size / Dimension: 1.060" Dia x 2.380" L (26.92mm x 60.45mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 40A
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Slow Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE, CSA, UL
Class: J
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 300kA AC, 100kA DC
Voltage Rating - AC: 600 VAC
Voltage Rating - DC: 300 VDC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LPJ-40SPI Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 40A 600VAC/300VDC, Packaging: Bulk, Features: Indicating, Package / Case: Cylindrical, Alarm Indicating, Size / Dimension: 1.060" Dia x 2.380" L (26.92mm x 60.45mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 40A, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Slow Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, CSA, UL, Class: J, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 300kA AC, 100kA DC, Voltage Rating - AC: 600 VAC, Voltage Rating - DC: 300 VDC.
Weitere Produktangebote LPJ-40SPI
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LPJ-40SPI LPJ-40SPI Hersteller : Bussmann / Eaton coois10586_1-2264441.pdf Industrial & Electrical Fuses 600V 40A Dual Element Time Delay