LPJ-600SPI
LPJ-600SPI Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-ds-1007-lpj-70-600.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CRTRDGE 600A 600VAC/300VDC
Size / Dimension: 2.500" Dia x 3.750" L (63.50mm x 95.25mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 600A
Voltage Rating - AC: 600 VAC
Voltage Rating - DC: 300 VDC
Produktbewertung abgeben
Technische Details LPJ-600SPI Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CRTRDGE 600A 600VAC/300VDC, Packaging: Bulk, Features: Indicating, Package / Case: Cylindrical, Alarm Indicator, Blade Terminal, Size / Dimension: 2.500" Dia x 3.750" L (63.50mm x 95.25mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 600A, Mounting Type: Bolt Mount, Response Time: Slow Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, CSA, UL, Class: J, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 300kA AC, 100kA DC, Voltage Rating - AC: 600 VAC, Voltage Rating - DC: 300 VDC.
Weitere Produktangebote LPJ-600SPI
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LPJ-600SPI LPJ-600SPI Hersteller : Bussmann / Eaton Bus_Ele_DS_1007_LPJ_70_600-347407.pdf Industrial & Electrical Fuses 600V 600A Dual Element Time Delay