LPJ-80SPI
LPJ-80SPI Bussmann / Eaton
Bus_Ele_DS_1007_LPJ_70_600-347407.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Industrial & Electrical Fuses 600V 80A Dual Element Time Delay
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LPJ-80SPI Bussmann / Eaton
Description: FUSE CARTRIDGE 80A 600VAC/300VDC, Packaging: Bulk, Features: Indicating, Package / Case: Cylindrical, Alarm Indicator, Blade Terminal, Size / Dimension: 1.130" Dia x 2.630" L (28.70mm x 66.80mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 80A, Mounting Type: Bolt Mount, Response Time: Slow Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, CSA, UL, Class: J, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 300kA AC, 100kA DC, Voltage Rating - AC: 600 VAC, Voltage Rating - DC: 300 VDC.
Weitere Produktangebote LPJ-80SPI
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LPJ-80SPI LPJ-80SPI Hersteller : Eaton - Bussmann Electrical Division bus-ele-ds-1007-lpj-70-600.pdf Description: FUSE CARTRIDGE 80A 600VAC/300VDC
Size / Dimension: 1.130" Dia x 2.630" L (28.70mm x 66.80mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 80A
Voltage Rating - AC: 600 VAC
Voltage Rating - DC: 300 VDC