LPN-RK-45SPI Eaton - Bussmann Electrical Division
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: INDICATING LPN-RK-45
Packaging: Bulk
Features: Indicating
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 0.810" Dia x 3.000" L (20.57mm x 76.20mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 45A
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Slow Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE
Class: H
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 300kA AC, 100kA DC
Voltage Rating - AC: 250 VAC
Voltage Rating - DC: 125 VDC
Produktbewertung abgeben
Technische Details LPN-RK-45SPI Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: INDICATING LPN-RK-45, Packaging: Bulk, Features: Indicating, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 0.810" Dia x 3.000" L (20.57mm x 76.20mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 45A, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Slow Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, Class: H, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 300kA AC, 100kA DC, Voltage Rating - AC: 250 VAC, Voltage Rating - DC: 125 VDC.
Weitere Produktangebote LPN-RK-45SPI
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LPN-RK-45SPI LPN-RK-45SPI Hersteller : Bussmann / Eaton Industrial & Electrical Fuses 250V 45A Dual Element Time Delay