LPS-RK-150SP
LPS-RK-150SP Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-ds-1002-lps-rk-70-600a1.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CRTRDGE 150A 600VAC/300VDC
Packaging: Bulk
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 1.610" Dia x 9.630" L (40.89mm x 244.60mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 150A
Mounting Type: Bolt Mount
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 600 V
Voltage Rating - DC: 300 V
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LPS-RK-150SP Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CRTRDGE 150A 600VAC/300VDC, Packaging: Bulk, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 1.610" Dia x 9.630" L (40.89mm x 244.60mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 150A, Mounting Type: Bolt Mount, Response Time: Slow Blow, Applications: Motor Protection, Transformer Protection, Approval Agency: CE, CSA, UL, Class: RK1, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 300kA AC, 100kA DC, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 600 V, Voltage Rating - DC: 300 V.
Weitere Produktangebote LPS-RK-150SP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LPS-RK-150SP Hersteller : Bussmann / Eaton ca129eae-d934-46b8-89d2-1b5d904e45f3-183080.pdf Industrial & Electrical Fuses 600V 150A Dual Element Time Delay