LPS-RK-200SP
LPS-RK-200SP Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-ds-1002-lps-rk-70-600a1.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CRTRDGE 200A 600VAC/300VDC
Packaging: Bulk
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 1.610" Dia x 9.630" L (40.89mm x 244.60mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 200A
Mounting Type: Bolt Mount
Response Time: Slow Blow
Applications: Motor Protection, Transformer Protection
Approval Agency: CE, CSA, UL
Class: RK1
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 300kA AC, 100kA DC
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 600 VAC
Voltage Rating - DC: 300 VDC
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LPS-RK-200SP Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CRTRDGE 200A 600VAC/300VDC, Packaging: Bulk, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 1.610" Dia x 9.630" L (40.89mm x 244.60mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 200A, Mounting Type: Bolt Mount, Response Time: Slow Blow, Applications: Motor Protection, Transformer Protection, Approval Agency: CE, CSA, UL, Class: RK1, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 300kA AC, 100kA DC, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 600 VAC, Voltage Rating - DC: 300 VDC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LPS-RK-200SP Hersteller : Bussmann / Eaton Bus_Ele_DS_1002_LPS_RK_70_600A-597218.pdf Industrial & Electrical Fuses 600V 200A Dual Element Time Delay