Produkte > BUSSMANN / EATON > LPS-RK-30SP
LPS-RK-30SP
LPS-RK-30SP Bussmann / Eaton
Bus_Ele_DS_1001_LPS_RK_0_60-476844.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Industrial & Electrical Fuses 600V 30A Dual Element Time Delay
auf Bestellung 14 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LPS-RK-30SP Bussmann / Eaton
Description: FUSE CARTRIDGE 30A 600VAC/300VDC, Packaging: Bulk, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 0.810" Dia x 5.000" L (20.57mm x 127.00mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 30A, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Slow Blow, Applications: Motor Protection, Transformer Protection, Approval Agency: CE, CSA, UL, Class: RK1, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 300kA AC, 100kA DC, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 600 VAC, Voltage Rating - DC: 300 VDC.
Weitere Produktangebote LPS-RK-30SP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LPS-RK-30SP LPS-RK-30SP Hersteller : Eaton - Bussmann Electrical Division bus-ele-ds-1001-lps-rk-0-60a.pdf Description: FUSE CARTRIDGE 30A 600VAC/300VDC
Packaging: Bulk
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 0.810" Dia x 5.000" L (20.57mm x 127.00mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 30A
Mounting Type: Requires Holder
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 600 VAC
Voltage Rating - DC: 300 VDC