LPS-RK-450SP Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-ds-1002-lps-rk-70-600a1.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: LOW-PEAK DUAL ELEMENT
Packaging: Bulk
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 2.880" Dia x 13.380" L (73.15mm x 339.85mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 450A
Mounting Type: Bolt Mount
Response Time: Slow Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE
Class: RK1
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 300kA AC, 100kA DC
Voltage Rating - AC: 600 VAC
Voltage Rating - DC: 300 VDC
Produktbewertung abgeben
Technische Details LPS-RK-450SP Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: LOW-PEAK DUAL ELEMENT, Packaging: Bulk, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 2.880" Dia x 13.380" L (73.15mm x 339.85mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 450A, Mounting Type: Bolt Mount, Response Time: Slow Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, Class: RK1, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 300kA AC, 100kA DC, Voltage Rating - AC: 600 VAC, Voltage Rating - DC: 300 VDC.
Weitere Produktangebote LPS-RK-450SP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LPS-RK-450SP Hersteller : Bussmann / Eaton bus-ele-ds-1002-lps-rk-70-600a1.pdf Industrial & Electrical Fuses 600V 450A Dual Element Time Delay