LPS-RK-45SP Eaton - Bussmann Electrical Division
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: LOW-PEAK DUAL ELEMENT
Packaging: Bulk
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 0.810" Dia x 5.000" L (20.57mm x 127.00mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 45A
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Slow Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE
Class: RK1
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 300kA AC, 100kA DC
Voltage Rating - AC: 600 VAC
Voltage Rating - DC: 300 VDC
Produktbewertung abgeben
Technische Details LPS-RK-45SP Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: LOW-PEAK DUAL ELEMENT, Packaging: Bulk, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 0.810" Dia x 5.000" L (20.57mm x 127.00mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 45A, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Slow Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, Class: RK1, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 300kA AC, 100kA DC, Voltage Rating - AC: 600 VAC, Voltage Rating - DC: 300 VDC.
Weitere Produktangebote LPS-RK-45SP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LPS-RK-45SP Hersteller : Bussmann / Eaton Industrial & Electrical Fuses 600V 45A Dual Element Time Delay