LPSRK45SPNP Eaton - Bussmann Electrical Division
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: LOW PEAK NI PLATED CAPS.
Packaging: Bulk
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 1.060" Dia x 5.500" L (26.92mm x 139.70mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 45A
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Slow Blow
Applications: Electrical, Industrial
Class: RK1
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 300kA AC, 100kA DC
Voltage Rating - AC: 600 VAC
Voltage Rating - DC: 300 VDC
Produktbewertung abgeben
Technische Details LPSRK45SPNP Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: LOW PEAK NI PLATED CAPS., Packaging: Bulk, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 1.060" Dia x 5.500" L (26.92mm x 139.70mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 45A, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Slow Blow, Applications: Electrical, Industrial, Class: RK1, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 300kA AC, 100kA DC, Voltage Rating - AC: 600 VAC, Voltage Rating - DC: 300 VDC.