LPX102M200E7P3
LPX102M200E7P3 Cornell Dubilier Knowles
LPX.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 199mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.41 A @ 50 kHz
auf Bestellung 1080 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LPX102M200E7P3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 199mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.1 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.41 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote LPX102M200E7P3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LPX102M200E7P3 LPX102M200E7P3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE LPX-27119.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In SNAP RDL 200V 1000UF