LPX681M200C7P3
LPX681M200C7P3 Cornell Dubilier Knowles
LPX.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 293mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm)
Capacitance: 680 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.75 A @ 50 kHz
auf Bestellung 1247 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LPX681M200C7P3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 293mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm), Capacitance: 680 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.75 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote LPX681M200C7P3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LPX681M200C7P3 LPX681M200C7P3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE LPX-27119.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 680uF 200V (D X L) 25mm x 40mm