LQG15HS27NJ02D Murata
Hersteller: Murata
Inductor RF Chip Unshielded Multi-Layer 0.027uH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 0.35A 0.46Ohm DCR 0402 T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details LQG15HS27NJ02D Murata
Description: MURATA - LQG15HS27NJ02D - Multilayer-Induktivität, 27 nH, 0.46 ohm, 1.7 GHz, 300 mA, 0402 [Metrisch 1005], LQG15HS_02 Series, tariffCode: 85045000, Produkthöhe: 0.5mm, rohsCompliant: YES, Induktivität: 27nH, Bauart der Induktivität: Ungeschirmt, Induktivitätstoleranz: ± 5%, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Bauform/Gehäuse der Induktivität: 0402 [Metrisch 1005], DC-Widerstand, max.: 0.46ohm, Bauform - Induktivität: 0402 [Metrisch 1005], Eigenresonanzfrequenz: 1.7GHz, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Kernmaterial: Luft, DC-Nennstrom: 300mA, Eigenresonanzfrequenz, min.: 1.7GHz, Produktlänge: 1mm, euEccn: NLR, Produktpalette: LQG15HS_02 Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Produktbreite: 0.5mm, SVHC: No SVHC (04-Feb-2026).
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
LQG15HS27NJ02D | Hersteller : Murata |
auf Bestellung 60000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
LQG15HS27NJ02D | Hersteller : Murata Electronics |
Description: FIXED IND 27NH 350MA 460 MOHMTolerance: ±5% Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: 0402 (1005 Metric) Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) Mounting Type: Surface Mount Shielding: Unshielded Type: Multilayer Operating Temperature: -55°C ~ 125°C DC Resistance (DCR): 460mOhm Max Q @ Freq: 8 @ 100MHz Frequency - Self Resonant: 1.7GHz Material - Core: Air Inductance Frequency - Test: 100 MHz Supplier Device Package: 0402 (1005 Metric) Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm) Part Status: Active Inductance: 27 nH Current Rating (Amps): 350 mA |
auf Bestellung 280000 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Category: InductorsDescription: Inductor: air coil; SMD; 0402; 27nH; 350mA; R: 0.46Ω; ±5%; LQG; 180mm Type of inductor: air coil Mounting: SMD Case - inch: 0402 Case - mm: 1005 Inductance: 27nH Operating current: 0.35A Resistance: 0.46Ω Tolerance: ±5% Manufacturer series: LQG Resonant frequency: 1.7GHz Roll diameter max.: 180mm Q factor: 8 Operating temperature: -55...125°C |
Description: FIXED IND 27NH 350MA 460 MOHMTolerance: ±5% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: 0402 (1005 Metric) Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) Mounting Type: Surface Mount Shielding: Unshielded Type: Multilayer Operating Temperature: -55°C ~ 125°C DC Resistance (DCR): 460mOhm Max Q @ Freq: 8 @ 100MHz Frequency - Self Resonant: 1.7GHz Material - Core: Air Inductance Frequency - Test: 100 MHz Supplier Device Package: 0402 (1005 Metric) Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm) Part Status: Active Inductance: 27 nH Current Rating (Amps): 350 mA |
RF Inductors - SMD 27 NH 5% |
LQG15HS27NJ02D Induktivitat 0402 Produktcode: 102228
zu Favoriten hinzufügen
Lieblingsprodukt
Verschiedene Bauteile > Other components 3 |
Produkt ist nicht verfügbar
Дросель SMD, L = 27 нГн, Розм = 1,00 x 0,50 x 0,55, Точн., % = 5, Ic = 0,3, Q = 8 @ 100 МГц, Rdc, мОм = 460, SRF, МГц = 1 700, Конфіг. = 0402, Тексп, °C = -55...+125, Екранування = Ні, Тип осердя = Повітряне,... Група товару: Індуктивності Корпус: 0402 ОдAnzahl je Verpackung: 10000 Stücke |