LQW18AN47NJ00D MURATA
Hersteller: MURATA
Category: Inductors
Description: Inductor: wire; SMD; 0603; 47nH; 380mA; R: 0.29Ω; ±5%; LQW; 180mm
Operating temperature: -55...125°C
Inductance: 47nH
Operating current: 0.38A
Resistance: 0.29Ω
Roll diameter max.: 180mm
Tolerance: ±5%
Q factor: 38
Case - inch: 0603
Resonant frequency: 2.6GHz
Case - mm: 1608
Type of inductor: wire
Manufacturer series: LQW
Mounting: SMD
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LQW18AN47NJ00D MURATA
Description: MURATA - LQW18AN47NJ00D - Drahtgewickelte Induktivität, 47 nH, 0.29 ohm, 2.6 GHz, 380 mA, 0603 [Metrisch 1608], tariffCode: 85045000, Produkthöhe: 0.8mm, rohsCompliant: YES, Induktivität: 47nH, Bauart der Induktivität: Ungeschirmt, Induktivitätstoleranz: ± 5%, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Bauform/Gehäuse der Induktivität: 0603 [Metrisch 1608], DC-Widerstand, max.: 0.29ohm, Bauform - Induktivität: 0603 [Metrisch 1608], Eigenresonanzfrequenz: 2.6GHz, usEccn: EAR99, Kernmaterial: Nicht magnetisch, DC-Nennstrom: 380mA, Produktlänge: 1.6mm, euEccn: NLR, Produktpalette: LQW18AN_00 Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Produktbreite: 0.8mm, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
LQW18AN47NJ00D | Hersteller : Murata |
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.047uH 5% 100MHz 38Q-Factor Non Magnetic 0.38A 0.29Ohm DCR 0603 T/R |
auf Bestellung 4000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
LQW18AN47NJ00D | Hersteller : Murata Electronics |
Description: FIXED IND 47NH 380MA 0.29OHM SMDPackaging: Tape & Reel (TR) Tolerance: ±5% Package / Case: 0603 (1608 Metric) Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) Mounting Type: Surface Mount Shielding: Unshielded Type: Drum Core, Wirewound Operating Temperature: -55°C ~ 125°C DC Resistance (DCR): 290mOhm Max Q @ Freq: 38 @ 200MHz Frequency - Self Resonant: 2.6GHz Material - Core: Non-Magnetic Inductance Frequency - Test: 100 MHz Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm) Part Status: Active Inductance: 47 nH Current Rating (Amps): 380 mA |
Description: FIXED IND 47NH 380MA 0.29OHM SMDTolerance: ±5% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: 0603 (1608 Metric) Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) Mounting Type: Surface Mount Shielding: Unshielded Type: Drum Core, Wirewound Operating Temperature: -55°C ~ 125°C DC Resistance (DCR): 290mOhm Max Q @ Freq: 38 @ 200MHz Frequency - Self Resonant: 2.6GHz Material - Core: Non-Magnetic Inductance Frequency - Test: 100 MHz Height - Seated (Max): 0.039" (1.00mm) Part Status: Active Inductance: 47 nH Current Rating (Amps): 380 mA |
RF Inductors - SMD 47 NH +-.2NH |
auf Bestellung 367 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Дросель SMD дротяний, L = 47 нГн, Розм = 1,6 x 0,8 x 0,8 мм, Точн., % = 5, Ic = 380 мА, Q = 38, Rdc, мОм = 290, SRF, МГц = 2 600, Конфіг. = 0603, Тексп, °C = -55...+125, Екранування = Ні,... Група товару: Індуктивності Корпус: 0603 Од. вим: штAnzahl je Verpackung: 4000 Stücke |