Produkte > JOHANSON TECHNOLOGY INC. > LRC0201BK5N6GV001T
LRC0201BK5N6GV001T
LRC0201BK5N6GV001T Johanson Technology Inc.
RF%20Ceramic%20Chip%20Inductors%20Rev%202008.pdf
Hersteller: Johanson Technology Inc.
Description: FIXED IND 5.6NH 300MA 600MOHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 600mOhm Max
Q @ Freq: 5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 5.5GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0201 (0603 Metric)
Height - Seated (Max): 0.013" (0.33mm)
Inductance: 5.6 nH
Current Rating (Amps): 300 mA