Produkte > JOHANSON TECHNOLOGY INC. > LRC0402CK10NGV001T
LRC0402CK10NGV001T
LRC0402CK10NGV001T Johanson Technology Inc.
jti-cat-rf-ind.pdf
Hersteller: Johanson Technology Inc.
Description: FIXED IND 10NH 250MA 450MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 450mOhm Max
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 3.7GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0402 (1005 Metric)
Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm)
Part Status: Active
Inductance: 10 nH
Current Rating (Amps): 250 mA