Produkte > JOHANSON TECHNOLOGY INC. > LRC0402CK56NGV001T
LRC0402CK56NGV001T
LRC0402CK56NGV001T Johanson Technology Inc.
jti-cat-rf-ind.pdf
Hersteller: Johanson Technology Inc.
Description: FIXED IND 56NH 150MA 2 OHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 2Ohm Max
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 1.1GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0402 (1005 Metric)
Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm)
Inductance: 56 nH
Current Rating (Amps): 150 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LRC0402CK56NGV001T Johanson Technology Inc.
Description: FIXED IND 56NH 150MA 2 OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, DC Resistance (DCR): 2Ohm Max, Q @ Freq: 8 @ 100MHz, Frequency - Self Resonant: 1.1GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0402 (1005 Metric), Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm), Inductance: 56 nH, Current Rating (Amps): 150 mA.