Produkte > JOHANSON TECHNOLOGY INC. > LRC0603CK33NGV001T
LRC0603CK33NGV001T
LRC0603CK33NGV001T Johanson Technology Inc.
jti-cat-rf-ind.pdf
Hersteller: Johanson Technology Inc.
Description: FIXED IND 33NH 300MA 800MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 800mOhm Max
Q @ Freq: 10 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 1.6GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0603 (1608 Metric)
Height - Seated (Max): 0.037" (0.95mm)
Inductance: 33 nH
Current Rating (Amps): 300 mA