Produkte > JOHANSON TECHNOLOGY INC. > LRC0603CK56NGV001T
LRC0603CK56NGV001T
LRC0603CK56NGV001T Johanson Technology Inc.
jti-cat-rf-ind.pdf
Hersteller: Johanson Technology Inc.
Description: FIXED IND 56NH 300MA 1.1 OHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 1.1Ohm Max
Q @ Freq: 12 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 23GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0603 (1608 Metric)
Height - Seated (Max): 0.037" (0.95mm)
Inductance: 56 nH
Current Rating (Amps): 300 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LRC0603CK56NGV001T Johanson Technology Inc.
Description: FIXED IND 56NH 300MA 1.1 OHM SMD, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, DC Resistance (DCR): 1.1Ohm Max, Q @ Freq: 12 @ 100MHz, Frequency - Self Resonant: 23GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Supplier Device Package: 0603 (1608 Metric), Height - Seated (Max): 0.037" (0.95mm), Inductance: 56 nH, Current Rating (Amps): 300 mA.
Weitere Produktangebote LRC0603CK56NGV001T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
LRC0603CK56NGV001T LRC0603CK56NGV001T Hersteller : Johanson Technology jti_cat_rf_ind-844822.pdf RF Inductors - SMD RF MLI 0603 56nH 10%