Produkte > JOHANSON TECHNOLOGY INC. > LRW0402WK16NGG001T
LRW0402WK16NGG001T
LRW0402WK16NGG001T Johanson Technology Inc.
johanson-technology-rf-wirewound-chip-inductors.pdf
Hersteller: Johanson Technology Inc.
Description: FIXED IND 16NH 560MA 220MOHM SMD
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 220mOhm Max
Q @ Freq: 58 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant: 3.1GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 250 MHz
Supplier Device Package: 0402 (1005 Metric)
Height - Seated (Max): 0.024" (0.60mm)
Inductance: 16 nH
Current Rating (Amps): 560 mA