Produkte > JOHANSON TECHNOLOGY INC. > LRW0603WJ16NGG001E
LRW0603WJ16NGG001E
LRW0603WJ16NGG001E Johanson Technology Inc.
johanson-technology-rf-wirewound-chip-inductors.pdf
Hersteller: Johanson Technology Inc.
Description: FIXED IND 16NH 700MA 170MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.041" W (1.60mm x 1.05mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 170mOhm Max
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 250 MHz
Supplier Device Package: 0603 (1608 Metric)
Height - Seated (Max): 0.049" (1.25mm)
Inductance: 16 nH
Current Rating (Amps): 700 mA