Produkte > JOHANSON TECHNOLOGY INC. > LRW0603WK7N5GG001E
LRW0603WK7N5GG001E
LRW0603WK7N5GG001E Johanson Technology Inc.
johanson-technology-rf-wirewound-chip-inductors.pdf
Hersteller: Johanson Technology Inc.
Description: FIXED IND 7.5NH 700MA 110MOHM SM
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.041" W (1.60mm x 1.05mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 110mOhm Max
Q @ Freq: 60 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant: 4.7GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 900 MHz
Supplier Device Package: 0603 (1608 Metric)
Height - Seated (Max): 0.049" (1.25mm)
Part Status: Active
Inductance: 7.5 nH
Current Rating (Amps): 700 mA