Produkte > JOHANSON TECHNOLOGY INC. > LRW0805FJ8R2GV001E
LRW0805FJ8R2GV001E
LRW0805FJ8R2GV001E Johanson Technology Inc.
johanson-technology-rf-wirewound-chip-inductors.pdf
Hersteller: Johanson Technology Inc.
Description: FIXED IND 8.2UH 120MA 3.5OHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 3.5Ohm Max
Q @ Freq: 15 @ 8MHz
Frequency - Self Resonant: 40MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 8 MHz
Supplier Device Package: 0805 (2012 Metric)
Height - Seated (Max): 0.055" (1.40mm)
Part Status: Active
Inductance: 8.2 µH
Current Rating (Amps): 120 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details LRW0805FJ8R2GV001E Johanson Technology Inc.
Description: FIXED IND 8.2UH 120MA 3.5OHM SMD, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 3.5Ohm Max, Q @ Freq: 15 @ 8MHz, Frequency - Self Resonant: 40MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 8 MHz, Supplier Device Package: 0805 (2012 Metric), Height - Seated (Max): 0.055" (1.40mm), Part Status: Active, Inductance: 8.2 µH, Current Rating (Amps): 120 mA.