Produkte > JOHANSON TECHNOLOGY INC. > LRW0805WG68NGG001E
LRW0805WG68NGG001E
LRW0805WG68NGG001E Johanson Technology Inc.
johanson-technology-rf-wirewound-chip-inductors.pdf
Hersteller: Johanson Technology Inc.
Description: FIXED IND 68NH 500MA 270MOHM SMD
Tolerance: ±2%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 270mOhm Max
Q @ Freq: 60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant: 1.45GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 200 MHz
Supplier Device Package: 0805 (2012 Metric)
Height - Seated (Max): 0.055" (1.40mm)
Inductance: 68 nH
Current Rating (Amps): 500 mA