Produkte > KNOWLES NOVACAP > LS1808N6R8C302NTM
LS1808N6R8C302NTM
LS1808N6R8C302NTM Knowles Novacap
Certified_Safety_Caps_Nov2018.pdf
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAP CER 6.8PF 250VAC C0G 1808
Tolerance: ±0.25pF
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 250VAC
Package / Case: 1808 (4520 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Safety
Ratings: X2, Y3
Thickness (Max): 0.065" (1.65mm)
Capacitance: 6.8 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details LS1808N6R8C302NTM Knowles Novacap
Description: CAP CER 6.8PF 250VAC C0G 1808, Tolerance: ±0.25pF, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 250VAC, Package / Case: 1808 (4520 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Safety, Ratings: X2, Y3, Thickness (Max): 0.065" (1.65mm), Capacitance: 6.8 pF.